wzorowe szablony stron

the TEMPLATES

dj tabs polecamyKażdy webmaster prędzej czy później potrzebuje dobrego rozszerzenia dającego możliwość zbudowania w pełni konfigurowalnego accordiona. W tej recenzji prezentujemy takie rozszerzenie przygotowane przez naszą Polską ekipę z DJ-Extensions.

Zacznijmy od możliwości tego dodatku, dzięki któremu można wyświetlić cztery rodzaje elementów:

  • Pojedynczy artykuł - wyświetla zawartość wybranego artykułu, 
  • Artykuły w kategorii - artykuły z wybranej kategorii wyświetlane w układzie akordeon,
  • Osadzanie modułów - można użyć tej funkcji, aby wyświetlić dowolny moduł, 
  • Link wideo - wyświetla wideo z YouTube lub Vimeo

Pomimo mnogości ustawień dostosowanie dodatku do swoich potrzeb przebiega dość intuicyjnie. Szczególnie duży plus należy się za duże możliwości zmiany wyglądu zakładek dzięki 12 wbudowanym tematom w różnych kolorach z czego 8 jest edytowalnych.

Najlepsze jest to, że możemy skorzystać z prostego edytora tematów, dzięki któremu stworzymy własny.

Tworzenie pierwszego accordiona zaczynamy od stworzenia nowej grupy. Potem dodajemy nową pozycję określając jej typ na przykład na "Article Category". Wybieramy interesującą nas kategorię artykułów i pierwszy krok mamy z głowy. Następnie przechodzimy do modułów i na liście znajdujemy DJ-Tabs. Ustawiamy w nim stworzoną grupę, wybieramy temat, określamy layout i włączamy dodatek. Pozostaje nam tylko dopasowanie parametrów typu sortowanie, kolorystyka tematu i mamy szybko uruchomiony prosty accordion.

Jak widać nie jest to nic skomplikowanego.

Pozostaje podstawowe pytanie czy warto - w końcu jest to płatny dodatek. W mojej ocenie warto, jeżeli szukamy dobrze dopracowanego rozszerzenia. Ostatecznie chodzi o to, by nasza strona prezentowała się profesjonalnie i nie stwarzała problemów.

Strona demonstracyjna pokazująca możliwości tego rozszerzenia znajduje się tutaj.dj extensions

strona producenta

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem